Aktualności

Ecodziecko na Facebooku

19/11/17

Tematem przewodnim ubiegłego tygodnia była pogoda. Przedszkolaki poznały zjawiska atmosferyczne, bazując na doświadczeniach dowiedzieliśmy się jak powstają zjawiska atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy mgła. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne zgodne z tematem tygodnia, oprócz tego uczyliśmy się o odpowiednim ubiorze dopasowanym do pogody. Gościliśmy również Panią pielęgniarkę która opowiadała dzieciom o odpowiednim ubiorze zimą oraz o tym jak ważne jest częste mycie rąk. Ponadto dzieci wykonywały dużo zabaw ruchowych i tanecznych przy muzyce. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebook

18/11/17

Zajęcia dydaktyczne w tym tygodniu miały na celu wspieranie dzieci we wzbogacaniu słownictwa oraz formułowaniu poprawnych stylistycznie wypowiedzi. Tematem przewodnim był deszcz oraz jesienna aura. Przedszkolaki uczyły się piosenek oraz wykonywały prace plastyczne, w których między innymi kolorowali farbami dużą parasol. Zapoznaliśmy się również z różnymi stanami skupienia wody oraz wykonywaliśmy doświadczenie skraplania wody.

Odwiedziła nas także pani pielęgniarka. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega praca pielęgniarki. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np: zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywać. Pani pokazała nam jak właściwie

www.ecodziecko.rzeszow.pl
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebook

11/11/17

Eco Dziecko - przedszkole w Rzeszowie zaktualizował(a) swoje zdjęcie w tle. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebook

11/11/17

Miniony tydzień był dla nas bardzo ważny. Rozmawialiśmy o pamięci oraz uczyliśmy się jak zachowywać się w miejscach przeznaczonych do upamiętniania osób, których już z nami nie ma. Dlatego też udaliśmy się na pobliski cmentarz w celu zapalenia zniczy przy Pomniku Pamięci Narodowej. Nasi podopieczni bardzo poważnie potraktowali wyjście, przede wszystkim zachowywali się stosownie do miejsca przebywania.

Kolejnym ważnym tematem było Święto Niepodległości. Na zajęciach dydaktycznych uczyliśmy się o Polsce i symbolach narodowych, a także przypomnieliśmy sobie hymn narodowy. Jako pracę plastyczną wykonywaliśmy flagi oraz godlo Polski- orzełka.

Zajęcia z porannej gimnastyki uczyły prawidłowej postawy ciała, do czego posłużyły nam woreczki oraz specjalnie wyznaczona „trasa”, którą przedszkolaki musiały przejść, zachowując nienaganną sylwetkę.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebook

09/11/17

W dniu wczorajszym tj. 8.11.2017r. przedszkolaki z dwóch oddziałów udały się na wycieczkę do biblioteki znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka w sposób bardzo ciekawy opowiedziała o funkcjonowaniu biblioteki, pokazała różne formy książek oraz przeczytała naszym najmłodszym bajkę o krasnoludkach. Następnie dzieci dostały do pokolorowania krasnoludka.

Gdy już przypomnieliśmy sobie, jak obchodzić się z książką, nadszedł czas by z nich korzystać.
Przedszkolaki mogły przeglądać wybrane przez siebie książki.

Wycieczka należała do bardzo udanych, dzieci były niezmiernie zafascynowane bogatym wyposażeniem biblioteki. Na pewno tam wrócimy!
www.ecodziecko.rzeszow.pl
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebook