Ogród

przedszkole-rzeszow-ogrod1Prace w ogródku to najlepszy pomysł na kontakt z przyrodą a także okazja do poprawy kondycji fizycznej i wzmocnienia odporności. Dzieci z zainteresowaniem obserwują jak malutkie nasionko staje się wybujałą rośliną, zaczyna kwitnąć a następnie owocować. Uczestniczą w całym procesie rozwoju roślinki i przemian jakie zachodzą w poszczególnych fazach wzrostu. Bardzo chętnie angażują się w prace w ogrodzie i pielęgnację roślin.

przedszkole_rzeszow_ogrod21Takie zajęcia dzieci traktują jako świetną zabawę a nie pracę – takie właśnie zabawy przenoszą do życia. To nie tylko zabawa fizyczna ale także źródło wielu ciekawych informacji na temat przyrody. Można dowiedzieć się wiele na temat owadów, szkodników, chwastów, które wbrew pozorom mają właściwości lecznicze.

przedszkole-rzeszow-ogrod3Codzienna pielęgnacja ogródka raduje a przy tym wyrabia w dzieciach poczucie obowiązku. Dzieci z tej pracy czerpią radość i przyjemność. Hodujemy warzywa, które dzieci wysiewają same a także same o nie dbają i pielęgnują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>